GCL Coed Well Represented In Enquirer Fall All Star Awards

02/14/2020

Greater Cincinnati and Northern Ky All-Stars 

 

FOOTBALL

                  Division III Coach of the Year: Nick Yordy, Badin

                                     Division III Offensive Player of the Year: Alex DeLong, Badin

 

First Team

Badin: Zach Switzer, Alex DeLong, Josh Hegemann,  Evan Schlensker, Jayden Carter

Fenwick: Jordan Rucker, Jack Berning

Second team

Fenwick: Eric Hendrix, Carter Earls, Colt Bradshaw, Logan Miller

Badin: Kegan Gormley 



                                                                  VOLLEYBALL

    Division II Player of the Year: Julia GDiardon, Fenwick

Division II Coach of the Year: Tyler Conley, Fenwick

 

First Team 

Fenwick: Julia Gardon, Grace Maziar,   Elizabeth Hoerlein

Roger Bacon: Karly Niesen, Kelly Brenner, Cammy Niesen

Second Team

Badin: Audrey Horsley,  Sarah Newberry

McNicholas: Rachel Jeffries 

Fenwick Bella DeSalvo 

Honorable Mention: Badin: Emma Trusock, Taylor Wissman Fenwick: Kate Hafer McNicholas: Lainey Doggett, Ashley Jarrold Roger Bacon: Grace Wilking, Meredith Gullette



                                                          BOY’S SOCCER

                                                             Division II

Second Team

Badin: Will Giffen

Roger Bacon: Sean Rugless, Evan Brunot

McNicholas: Nathan Drago, Roger Bacon

Honorable Mention: Badin: Sean Eberly, Colby Stolph, Tim Roettker

McNicholas: Ben Berger, Stephen Collette Roger Bacon: David Konate



                                                           GIRL’S SOCCER

                                                                 Division II

 

First Team

Roger Bacon: Lindsay Ballinger

Badin: Mickayla Kowalski, Kelly Havens, Gabi Reising

Fenwick: Meghan Creech, Mary Horvath

 Second Team  

Badin: Paige Long,  Julia Kinsel, Kylee Sheppard

McNicholas: Abby Wesselkamper

Fenwick: Hope Evans

Honorable mention: Badin: Caitlyn Burger Fenwick: Emily Adams, Caroline Gillen

McNicholas: Maddy Beerman, Emma McSwigan



                                         BOY'S CROSS COUNTRY 

                           Division II Player of the Year: Owen Mathews, Badin

First Team

Badin: Owen Mathews

McNicholas: Charles Taylor, Ian Burt

Honorable mention:Badin: Dominic Seigel, Kevin Spade, Andy Moore McNicholas: Aiden Burt, Ayden Bailey, Alex Russo

 

                                                                                                           

                                    Division III 

     Honorable mention: Purcell Marian: Marion Pope



                                           GIRL’S  CROSS COUNTRY

                                     Division II 

 

First Team   

Badin: Maura Mathews, Samantha Caballero

Fenwick: Jaina Hellmann

Honorable mention:Badin: Paige Parrish  Fenwick: Danielle Tebbe

                                    

                     

                             BOY’S GOLF

                            Division II

First Team 

Roger Bacon: Adam Trigg-Holdman

Fenwick: Colin Schadek

 Honorable mention

 McNicholas: Nathan Braig, Christopher Georgiades, Demetrios Georgiades

                     

GIRL’S GOLF

Division II       

First Team

McNicholas: Sydney Mallaley

Second team

Fenwick: Jocelyn Wright

 Honorable mention: McNicholas: Lydia Geygan